Ekrany projekcyjne
Obok projektora multimedialnego to właśnie ekrany projekcyjne są stałym i nieodzownym elementem wyposażenia większości różnego rodzaju sal konferencyjnych, audytoryjnych, auli czy nawet sal lekcyjnych. Coraz częściej możemy je również spotkać w mieszkaniach użytkowników indywidualnych chcących stworzyć swoje własne kino domowe. Projekcja obrazu wydaje się dosyć prosta i nieskomplikowana. Wyświetlany obraz powstaje w wyniku oddziaływania na ekran projekcyjny światła pochodzącego z projektora oraz światła z otoczenia.
Najważniejszym elementem decydującym o jakości wyświetlanego obrazu jest rodzaj materiału projekcyjnego czyli powierzchnia projekcyjna. Podstawowymi parametrami którymi można go określić jest współczynnik odbicia światła (Gain) oraz kąt widzenia. Gain określa zdolność materiału do odbijania padającego światła odniesioną do zdolności odbijania światła podłoża wzorcowego, którego Gain wynosi 1. Kąt widzenia określa natomiast maksymalny kąt, z jakiego można obserwować wyświetlany obraz. Obraz ma największą jasność gdy patrzymy na niego pod kątem prostym i maleje wraz ze wzrostem kąta obserwacji. Kąt przy którym jasność obrazu spada do połowy określany jest właśnie jako kąt widzenia.
Ekrany projekcyjne można podzielić ze względu na wiele różnych parametrów, cech i właściwości. Zdecydowaliśmy się stworzyć podział na trzy główne kategorie w zależności od wielkości (szerokości) ekranu i rynku na jaki są dedykowane. W obrębie tych kategorii każdy na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie ekran.
Pierwszą kategorię tworzą podstawowe modele dedykowane do biznesu i edukacji o szerokości maksymalnej do 350cm. Znajdziemy tu ekran do projektora rozwijany ręcznie, elektrycznie, wersje z napinaczami jak też ekrany ramowe przeznaczone do instalacji stałej i mobilne.
W drugiej kategorii umieściliśmy ekrany przeznaczone do instalacji profesjonalnych o szerokości powyżej 350cm i konstrukcje specjalistyczne, które są dedykowane dla najbardziej wymagających klientów i wyrafinowanych instalacji. Oprócz wyżej wymienionych znajdują się tu jeszcze wersje ramowe okrągłe i zaokrąglone, ekrany kinowe, powierzchnie szybkiego montażu oraz windy do ekranów.
W ostatniej kategorii umieściliśmy ekrany projekcyjne do kina domowego dedykowane dla użytkowników indywidualnych, na których wyświetlany jest obraz full hd lub coraz częściej 4K.
W naszej ofercie posiadamy ekrany wyłącznie uznanych i renomowanych producentów, zarówno polskich jak i zagranicznych, z którymi współpracujemy od wielu lat a których to produkty cechują się najwyższą jakością. Są to min. włoskie Adeo Screen oraz Screen Research, ekrany projekcyjne Projecta oraz polskie Kauber, Avers, Viz-Art. i Suprema i ekonomiczne Avtek Business. Najbardziej popularny typ ekranu to ekran elektryczny. Często elementem uzupełniającym ekran projekcyjny są systemy audio czy wskaźniki laserowe.
Każda instalacja ekranu projekcyjnego jest inna i charakteryzuje się różnymi uwarunkowaniami otoczenia. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi pracownikami, którzy fachowo pomogą w doborze najbardziej odpowiedniego dla Państwa potrzeb ekranu projekcyjnego.
- ★ Trzy nowe serie ekranów ramowych: Frameless, Frameless Curved i Prestige.
- ★ Nowość od Adeo Screen - ekran Cinema
- ★ Ekrany ramowe Projecta Fast-Fold Heavy Duty Deluxe
- ★ Adeo Screen: Lift Screen - winda do ekranów
- ★ Adeo InSuperior - nowy ekran do zabudowy sufitowej
- ★ Ekrany projekcyjne personalizowane na wymiar
- ★ Ekrany projekcyjne rozwijane elektrycznie marki Kauber
- ★ Powierzchnie Adeo Screen dedykowane do kina domowego 3D
- ★ Ekran ramowy Adeo Plano Curved już dostępny w Wizualizer.pl
- ★ Adeo Plano – wysoka jakość za rozsądną cenę
- VIZ-ART – ekrany do kina domowego dla wymagających
- ★ Ekrany Adeo Tensio Incell najczęściej wybieranymi ekranami przez architektów
- Ekrany ADEO Biformat i Multiformat - dla wymagających
- ★ Jak wyposażyć salę konferencyjną?
- Ekrany z napinaczami Avers - Contour Tension i Cumulus X Tension